Argentína - Németország ÉLŐ közvetítés
2014. július 13. írta: Tibi5000

Ez a nap is eljött. A VB döntője. Ti már mennyire várjátok? Néhány percen belül jövök én is! :)

1' És végre elkezdődik! A németek tiszta fehérben, míg Argentína kékben futballozik. Jó szórakozást kívánok mindenkinek.

2' Szabadrúgás a németek javára. Talán az első nagy helyzetet láthatjuk..

3' A szabadrúgásból nem lett semmi, az argentinok megindultak, a kaput azonban elkerülte.

5' Német próbálkozást láthattunk, Romero könnyedén fogja a labdát.

6' Müller ment volna a labdáért, gyors bedobás, Müller beadja, Romero-hoz pedig odaszalad a labda.

8' Messi rohamosan ment Neuer kapuja felé, nem lett belőle semmi.

10' Ismét nagy argentin helyzet, hát mi lesz ebből? :O

11' Argentin szöglet, kipattant, Lavezzi rúgását könnyedén fogta Neuer.

13' Nagy német helyzet volt, Klose majdnem belefejelt, és akkor nagy valószínűséggel már nem 0-0 lenne az állás.

14' Német szabadrúgás, Kroos lövését azonban megállították az argentin védők. Közben Lahm bedobása jön, Demichelis fejelte ki a labda, szöglet jön. Kroos szöglete jön, laposan teszi el, elveszítik a labdát.

16' Kramer csúnyán összeütközött Garay-al, szerencsére nem lett baja.

20' Micsoda helyzet! Higuain megszerezhette volna csapatának a vezetést, nagyon rosszul oldotta meg. Huhh..

25' A németek ügyesen passzolgatnak, a 16-ost még nem sikerült elérni, de jönnek előre, a labda azonban visszajön Romero-hoz.

28' Bastian Schweinsteiger kapja a mérkőzés első sárga lapját.

30' Majdnem gólt lőtt Higuain, de a partjelző intett, les. Nagyon sajnálom, hogy nem lőtte be, csodaszép akció lett volna.

31' Schurrle jön fel Kramer helyére, nem tudja folytatni a mérkőzést, nincs tud jó állapotban.

33' Itt a második sárga lap, Howedes kapja. A második sárga ugyan, de mindkettő a németeknél landolt. Ejnye, bejnye.. Bár nem úszta meg ennyivel.

34' A németek próbálkoznak, jókat passzolnak, azonban megszerzik tőlük a labdát.

35' Messi próbálkozott, most szöglet jön, a szögletet azonban Neuer fogja.

36' Müller védését blokkolta Romero, nagyon jól fogta a labdát.

38' Hát, ha most az Argentinok nyernek, azt hiszem, rendesen megszállják majd a Copacabanát.

39' Ahhoz, hogy lássátok az új bejegyzéseket, frissítsétek az oldalt. :)

40' Ez is majdnem gól volt! Messi próbálkozott, az asszisztens nem jelzett, pedig ez véleményem szerint les volt. Na, majd a visszajátszásból..

41' Egy kis kakaskodás a két csapat között, néhány percen belül vége az első félidőnek is. Az egyik német játékos maradt a földön, Perez odalépett.

43' Müller passzolta Klose-nek, rálövi, Romero pedig fogja. Remek kapusa, remek!

44' Klose majdnem fejelt, nem ért azonban bele a labdába, kirúgás következik.

45' Vége a rendes játékidőnek, 2 perc a hosszabbítás.

45+1' Újabb szöglet jön, amit a németek végeznek el. A végére csak összekapták magukat. Jön a szöglet, kapufa, majd Romero fogja! Majd les. Azt a mindenit..

45+2' 0-0 a vége az első félidőnek, köszönöm, hogy az első játékrészben velem tartottatok, hamarosan jövök vissza a másodikkal is. :)

46' Üdvözlök mindenkit a második félidőnél, az eredmény még 0-0.

46' Higuain próbálkozhatott volna, de les volt.

47' Messi hatalmas helyzetét láthattuk, nem volt jó a német védelem. Kicsit, de mellé ment, a németek legnagyobb örömére.

48' Alejandro Sabella szövetségi kapitány meg lehet elégedve az argentin csapattal, eddig jól játszanak, no de a legfontosabbat, gólt nem tudtak még lőni. Ahogy a németek sem.

54' Kroos szöglete jön, szabadrúgás kifelé, a szögletből nem lett semmi.

59' Klose próbált fejelni, Romero megmenti a labdát, majd gyorsan ki is rúgja.

60' Elérkeztünk a 60. perchez, a második félidőben olyan nagy helyzeteket még nem láttunk, mint az elsőben. Persze hol van még a vége..

61' Özil nem tudja ellőni a labdát, kirúgás következik.

62' Előbb amúgy Rizzoli elnézte Neuer szabálytalanságát, azt hiszem, ez az első nagyobb hibája. Argentin szöglet volt, kirúgás jön.

Kép: taringa.net

63' Ha nem dől el 90 perc alatt, jön a 2x15 perc hosszabbítás, ha itt sem, majd a büntetők.

64' Itt a meccs harmadik, illetve az argentinok első sárgája: Mascherano a "szerencsés".

65' Itt a második argentin lap, még csak sárga, de ha így folytatják.. Agüero volt szabálytalan.

70' Schurrle-nek volt nagy helyzete, Romero megfogja.

73' Messi eddig nem túl sokszor mutatkozott, apja azt nyilatkozta, úgy érzi, mintha 100 kg lenne a lába.

74' Messi cselezgetett, passzolgatott, majd rálőtte. Mint ne mondjak, mellé ment.

75' Elérkeztünk a 75. perchez, eddig nincs gól, nagy eséllyel nem 90 perces lesz ez a meccs, persze nem akarom elkiabálni.

76' Hamarosan csere következik, Palacio jön fel, valószínűleg Higuain helyére, de még nem tudjuk.

77' Jól gondoltuk, Higuain helyére tehát jön Palacio.

78' Német szöglet jön, nem sikerült, a labda azonban még Schurrle-nél van.

81' Lahm-ot jól indították, beadta, Kroos nagyon picivel lőtte mellé. Ez meleg helyzet volt..

86' Perez jön le, helyére a fitt Gago jön fel. Majd úgy látom, újabb csere, most német részről. Argentína kihasználta az összes cserelelehetőségét.

87' Igen, német csere, Klose jön fel 11-es számmal, helyére pedig a babaarcú Götze jön fel. Mind az argentin, mind a német szurkolók nagy tapsban részesítik.

88' Áll a meccs, Bigliát ápolják.

90' 3 perc lesz a hosszabbítás.

90+1' Gyenge lövés Götzétől, Romero fogja.

90+2' Azért a végére a németek is megmutatják, mit tudnak. Nagy eséllyel azonban jön a 2x15 perc hosszabbítás.

90+3' A végeredmény 0-0 lett, jönnek a már említett hosszabbítások. Én természetesen itt vagyok, írok minden részletről, hamarosan jövök vissza, maradjatok velem. :)

Egy őrült is részt vett a meccsen:

HOSSZABBÍTÁS:

90' Hát elkezdődött ez is, jó szórakozást kívánok mindenkinek!

90' Schurrle hatalmas helyzetet alakított ki. Hoppá, jól indítunk.

95' Götze nem éri be a labdát, egy kis füttyszó után.

97' Palacio felemelte a labdát, de rossz helyre: mm-kel ment arrébb. Óriási helyzetek mindkét oldalról!

105' Hát az tény, hogy nem írtam magam szét az első hosszabbítást követően, reméljük, a második majd jobb lesz. :)

105' Elkezdődött a második hosszabbítás, ha itt nem dől el, büntetőkhöz kell folyamodni.

107' Schweinsteiger a földön marad, ketten is becsúsztak elé. Mondhatom, fair play.

108' Ismét Schweinsteiger kapott, most Agüero volt az elkövető. Elég komoly volt, Schweinsteiger vérző fejjel jön le.

110' Német csere következik, ha minden igaz. Großkreutz fog feljönni, legalábbis ő melegít.

113' Götzeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!! Gólt rúg Götze a 113. percben! 7 perc választja el Németországot attól, hogy világbajnok legyen! Mi lesz itt még? :O

116' Argentin próbálkozások, csak izgalmassá tették ezt az utolsó néhány percet. Vajon sikerül az az Argentin válogatottnak, ami nem sikerült Hollandiának 2010-ben? Hamarosan kiderül.

120' Özil jött le, helyére Mertesacker jön néhány perccel a vége előtt.

120' 2 perc lesz a hosszabbítás, ezalatt már nem sok mindent lehet csinálni..

122' Messi remek helyről rúg szabadrúgást, mi lesz ebből?

124' Nagyon rossz rúgás volt, fölé ment.

125' Megvan a győztees!!!!!!!!! Németország megnyeri a 2014-es Világbajnokságot, Joachim Löv csapata megszerzi a trófeát, és VB győztes lesz! Rengeteg helyzete volt mindkét csapatnak, de Götze góljából végül megnyeri a VB-t Németország!

Hát micsoda meccs volt kérem szépen, micsoda meccs! Én megköszönöm a figyelmet, hogy egész éjszaka velem tartottatok, Németország tehát megnyeri a 2014-es VB-t! Gratulálok mindenkinek, a játékosoknak, a szurkolóknak, a szövetségi kapitányoknak, és persze blogíró társaimnak.

Jó éjszakát kívánok mindenkinek, ha még ezek után tudtuk aludni!